Vyhledávání

Kontakt

Záměrem

těchto stránek neni podat vyčerpávající informace o Výzkumném ústavu sdělovací techniky (VÚST), který sídlil v Praze 4, Novodvorská 994. Spíše chceme připomenout, že u mnohého z toho, co dnes bereme jako samozřejmost, stáli i pracovníci ústavu.

Přivítáme každý návrh na doplnění nebo zlepšení těchto stránek a v rubrice OZNÁMENÍ, můžeme zveřejnit Váš aktuální text.

Krátce o nás

Po ukončení činnosti a "rozpadu" Výzkumného ústavu sdělovací techniky, se časem začali ozývat bývalí pracovníci úseku sdělovacích systémů a požadovali uskutečnit společné setkání všech zájemců. Organizace prvého setkání se ujal Ing. Karel Strnad, svého času vedoucí úseku sdělovacích systémů a na setkání byl pozván i bývalý ředitel Jiří Rada.

Prvé setkání se uskutečnilo v roce 1999 v bývalé jídelně Tesla VÚST na Novodvorské (nyní Bes-Net). Od té doby se setkávají bývalí zaměstnanci ústavu a jejich příznivci  pravidelně jednou ročně v polovině dubna. Registrujeme asi 200 zájemců o tato setkání. V současné době je nezjištěný počet dalších skupin bývalých pracovníků VÚST, kteří se též pravidelně schází.

Ohlašte nám své kontaktní údaje, případně jejich změnu , abychom mohli řádně zajistit Vaše pozvání.

Tyto stránky

vznikly v roce 2010 z podnětu Jiřího Hájka na jedné z dřívějších schůzek Veteránů VÚST ve spolupráci s Ing. Pavlem Fouskem. Na stránkách chceme zpřístupňovat nejen materiály z historie VÚST, ale i poznatky a zážitky pracovníků ústavu. V neposlední řadě by tyto stránky mohly přispět i k vzájemnému kontaktu a informovanosti bývalých zaměstnanců VÚST.

Z poslední schůzky

Schůzka se konala v dubnu a bylo přítomno asi 70 osob. Do seznamu osob, které si přejí být zváni na schůzky Veteránů se přihlásilo dalších šest bývalých zaměstnanců VÚST.

Připomínáme, že pro zajištění spolehlivého pozvání potřebujeme nejlépe E-mailovou adresu, nebo telefon/mobil. Nezapomeňte proto aktualizovat případnou změnu. Další schůzka bude  26. dubna 2018, v době od 15:00 do 17:00 hod.